Prodej pozemku o výměře 2.128m2 v Brně Žabovřeskách - Palackého vrch

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Pozemky
Typ konstrukce
neuvedeno
Obytná plocha
2128 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Podtyp pozemku
jiné
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
neuvedeno
Vybavení
neuvedeno
Vytápění
neuvedeno
Adresa

Brno 602 00
Česko

Okres
Brno-město
Cena
26512500 Kč
za nemovitost

Investice či v budoucnu případně ideální pozemek pro bydlení nabízející výhled na celé Brno, který se v8m dozajista neokouká...

Jedná se o pozemek nacházející v Brně na Palackém vrchu, který svoji spodní částí navazuje na stávající zástavbu v ul. Bochořákova. Odtud je možné i budoucí napojení na sítě / elektřina, voda / přes pozemek 5483/5 / ošetřeno věcným břemenem/.
Pozemek je zasazen do krásné přírody, zajišťující absolutní klid. Uliční šíře vrchní části pozemku činí cca 28m. V této části je pozemek rovinatý, druhá část pozemku je svažitá.
Samotné umístění pozemku na vrcholku Palackého vrchu nabízí překrásný výhled na celé Brno, včetně veškerých brněnských dominant.

Nabízený pozemek je složen ze tří parcel:
5483/2 918m2 - zahrada
5484/2 610m2 - neplodná půda, ostatní plocha
5484/5 600m2 - neplodná půda, ostatní plocha

Součástí inzerce je i územně plánovací informace, obsahující možné využití nabízených pozemků, včetně územního plánu.

Cena pozemku činí 25.000.000Kč + provize RK.

Máte zájem o bližší informace?

11376

Magazín
Nejnovější články

V uplynulém roce se na brněnském trhu prodalo nejméně novostaveb za poslední dekádu jeho sledování. Celkem 535 bytů v hodnotě 3,6 miliardy korun. Ceny přesto v průběhu roku neklesly a drží se na úrovni 130 000 Kč za metr čtvereční podlahové plochy. Prodejci hlásí oživení trhu, které nastalo v druhé polovině roku. V novém roce odborníci očekávají zlevnění úvěrů, růst poptávky i mírný růst cen, a to jak u starších, tak nových bytů. Údaje vyplývají z pravidelné analýzy brněnského trhu novostaveb, kterou připravuje společnost IMPERA styl.

Zásadní proměna čeká druhé nejvytíženější nádraží v Brně. Železniční stanice Královo Pole projde masivní rekonstrukcí, která přinese komfortnější cestování díky nové hale i přestavěnému kolejišti. Všechna nástupiště budou bezbariérová a nynější podchod se prodlouží až na ulici Myslínovu. Hotovo má být zhruba za dva roky.

Víc než šest set parkovacích míst uvnitř i venku včetně dvou desítek nabíjecích stanic pro elektromobily – to přinese vybudování parkovacího domu na Šumavské. Nyní dělníci pracují na jeho základech.

Vysoké letní teploty a nutnost drahé klimatizace jsou velkým ekonomickým výdajem na provoz budov. U starších staveb, které jsou energeticky náročnější, se tyto výdaje ještě znásobují. Stále více se tedy prosazují chytré a zároveň zelené budovy. Tomuto trendu pomáhá i tlak na udržitelnost. V mnoha zemích a regionech včetně ČR vstupují na scénu přísnější environmentální a energetické předpisy a regulace. Jedná se například o směrnici CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive), která bude standardizovat reporting udržitelnosti.

Po více než deseti letech posun v projektu Čtvrť pod Hády, luxusní byty pod Kraví Horou v hodnotě několika desítek milionů korun nebo osmadvacet nových budov v rozvojovém území takzvaného Jižního centra. Brněnský realitní trh čekají velké novinky. V bytové otázce chce navíc rozvést se soukromými investory dialog i město.

Na českém fotovoltaickém trhu je obrovský přetlak. Podle odhadů odborníků na něm aktuálně působí až 800 dodavatelů, kteří se zásadně liší úrovní odbornosti, jednáním i zkušenostmi v oboru. Přitom výběr dodavatele FVE je klíčový krok, který zásadně určí ráz celé investice. Cech akumulace ve fotovoltaice (CAFT) v únoru vydal Desatero pro výběr fotovoltaiky a společnost Schlieger, jeden z historicky prvních členů CAFT, druhý bod desatera věnovaný právě výběru dodavatele dále rozvádí. Níže je pět kritérií, které jsou doporučeny při výběru dodavatele zohlednit.