Prodej pozemku vhodného ke komerčnímu využití v atraktivní lokalitě u Brněnské přehrady

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Pozemky
Typ konstrukce
neuvedeno
Obytná plocha
790 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Podtyp pozemku
stavební (komerční)
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
neuvedeno
Vybavení
neuvedeno
Vytápění
neuvedeno
Adresa

Rakovecká
Brno 635 00
Česko

Okres
Brno-město
Cena
0 Kč
za nemovitost

Pozemek připravený na okamžitou výstavbu, zařazený do tzv. funkční zvláštní plochy pro rekreaci, tedy určený pro rekreaci, sport, zábavu a soustředěné formy rekreačního bydlení a ubytování. dále o sportovní a zábavní komplexy, sportoviště organizované tělovýchovy, rekreační střediska.

Pozemek se nachází u komunikace (ul. Rakovecká), vedoucí kolem západního břehu Brněnské přehrady, nachází se nad úrovní přehrady, z pozemku je tedy na přehradu velmi pěkný výhled. Vzdálenost k pláži je přibližně 350 m.

Jedná se o rovinatý pozemek o celkové rozloze 790 m2, jehož uliční šíře je 25 m. Pozemek má vybudovaný nájezd z veřejné komunikace, který dimenzovaný i na průjezd stavebních strojů a nákladních aut. Pozemek je celkově oplocený, chybí pouze brána.

Vyjmutí z půdního fondu je schválené pro téměř celou plochu pozemku, konkrétně 786 m2.

IS: na pozemku je schválená realizace vrtané studny (průzkumy byly provedené), kanalizace může být řešená jímkou nebo vlastní čističkou odpadních vod, s distributorem elektrické energie je sjednané vybudování vlastní trafostanice na pozemku, ze které bude vlastník poskytovat elektřinu vlastníkům sousedních parcel (předpokládané náklady na zbudování cca 1 mil. Kč - návratnost cca 7-10 let).

Případné další informace na vyžádání u makléře.

Máte zájem o bližší informace?

10781

Magazín
Nejnovější články

V uplynulém roce se na brněnském trhu prodalo nejméně novostaveb za poslední dekádu jeho sledování. Celkem 535 bytů v hodnotě 3,6 miliardy korun. Ceny přesto v průběhu roku neklesly a drží se na úrovni 130 000 Kč za metr čtvereční podlahové plochy. Prodejci hlásí oživení trhu, které nastalo v druhé polovině roku. V novém roce odborníci očekávají zlevnění úvěrů, růst poptávky i mírný růst cen, a to jak u starších, tak nových bytů. Údaje vyplývají z pravidelné analýzy brněnského trhu novostaveb, kterou připravuje společnost IMPERA styl.

Zásadní proměna čeká druhé nejvytíženější nádraží v Brně. Železniční stanice Královo Pole projde masivní rekonstrukcí, která přinese komfortnější cestování díky nové hale i přestavěnému kolejišti. Všechna nástupiště budou bezbariérová a nynější podchod se prodlouží až na ulici Myslínovu. Hotovo má být zhruba za dva roky.

Víc než šest set parkovacích míst uvnitř i venku včetně dvou desítek nabíjecích stanic pro elektromobily – to přinese vybudování parkovacího domu na Šumavské. Nyní dělníci pracují na jeho základech.

Vysoké letní teploty a nutnost drahé klimatizace jsou velkým ekonomickým výdajem na provoz budov. U starších staveb, které jsou energeticky náročnější, se tyto výdaje ještě znásobují. Stále více se tedy prosazují chytré a zároveň zelené budovy. Tomuto trendu pomáhá i tlak na udržitelnost. V mnoha zemích a regionech včetně ČR vstupují na scénu přísnější environmentální a energetické předpisy a regulace. Jedná se například o směrnici CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive), která bude standardizovat reporting udržitelnosti.

Po více než deseti letech posun v projektu Čtvrť pod Hády, luxusní byty pod Kraví Horou v hodnotě několika desítek milionů korun nebo osmadvacet nových budov v rozvojovém území takzvaného Jižního centra. Brněnský realitní trh čekají velké novinky. V bytové otázce chce navíc rozvést se soukromými investory dialog i město.

Na českém fotovoltaickém trhu je obrovský přetlak. Podle odhadů odborníků na něm aktuálně působí až 800 dodavatelů, kteří se zásadně liší úrovní odbornosti, jednáním i zkušenostmi v oboru. Přitom výběr dodavatele FVE je klíčový krok, který zásadně určí ráz celé investice. Cech akumulace ve fotovoltaice (CAFT) v únoru vydal Desatero pro výběr fotovoltaiky a společnost Schlieger, jeden z historicky prvních členů CAFT, druhý bod desatera věnovaný právě výběru dodavatele dále rozvádí. Níže je pět kritérií, které jsou doporučeny při výběru dodavatele zohlednit.