Prodej pozemku vhodného na investici, rozloha 7 512 m2, obec Tvarožná

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Pozemky
Typ konstrukce
neuvedeno
Obytná plocha
7512 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Podtyp pozemku
jiné
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
neuvedeno
Vybavení
neuvedeno
Vytápění
neuvedeno
Adresa

Tvarožná 664 05
Česko

Okres
Brno-venkov
Cena
410 Kč
za m2

Prodej pozemku vhodného na investici, v obci Tvaroýžná, vzdálené necelých 10 km od východní hranice Brna, s výbornou dopravní dostupností do Brna i na dálnici D1.

Jedná se o pozemek, který je na katastru vedený jako orná půda, v územním plánu obce je však jeho část (přibližně 500 m2), přiléhající k obecní cestě, zahrnutá do "plochy územních rezerv pro možné budoucí umístění zastavitelných ploch".
Pozemek přímo navazuje na stávající zástavbu v blízkosti centra obce.

Pozemek je orientovaný jihovýchodně, je na rovině s výhledem do širokého okolí. Celková plocha je 7.512 m2, šíře přibližně 15 m. Pozemek je přístupný z obou stran z obecní cesty, které jsou prozatím nezpevněné.

Vedení IS (plyn, elektřina, voda, kanalizace) jsou vzdálená 130 - 150 od pozemku.

Pozemek je v současné době propachtovaný zemědělskému družstvu, pachtovní smlouvu lze vypovědět s 10 letou výpovědní lhůtou nebo pouze roční lhůtou, v případě, že se pozemek stane stane pozemkem stavebním.

V obci Tvarožná je dostupná veškerá základní infrastruktura - základní škola pro 1.stupeň, mateřská škola, farnost, pošta, obchod s potravinami a smíšeným zbožím, restaurace, sokolovna, knihovna. Koná se zde několik kulturních a společenských akcí ročně.

Naše kancelář nabízí ve stejné lokalitě ještě jeden pozemek stejného charakteru o rozloze 7887 (šíře cca 18 m), za totožnou cenu.

Máte zájem o bližší informace?

11339

Magazín
Nejnovější články

V uplynulém roce se na brněnském trhu prodalo nejméně novostaveb za poslední dekádu jeho sledování. Celkem 535 bytů v hodnotě 3,6 miliardy korun. Ceny přesto v průběhu roku neklesly a drží se na úrovni 130 000 Kč za metr čtvereční podlahové plochy. Prodejci hlásí oživení trhu, které nastalo v druhé polovině roku. V novém roce odborníci očekávají zlevnění úvěrů, růst poptávky i mírný růst cen, a to jak u starších, tak nových bytů. Údaje vyplývají z pravidelné analýzy brněnského trhu novostaveb, kterou připravuje společnost IMPERA styl.

Zásadní proměna čeká druhé nejvytíženější nádraží v Brně. Železniční stanice Královo Pole projde masivní rekonstrukcí, která přinese komfortnější cestování díky nové hale i přestavěnému kolejišti. Všechna nástupiště budou bezbariérová a nynější podchod se prodlouží až na ulici Myslínovu. Hotovo má být zhruba za dva roky.

Víc než šest set parkovacích míst uvnitř i venku včetně dvou desítek nabíjecích stanic pro elektromobily – to přinese vybudování parkovacího domu na Šumavské. Nyní dělníci pracují na jeho základech.

Vysoké letní teploty a nutnost drahé klimatizace jsou velkým ekonomickým výdajem na provoz budov. U starších staveb, které jsou energeticky náročnější, se tyto výdaje ještě znásobují. Stále více se tedy prosazují chytré a zároveň zelené budovy. Tomuto trendu pomáhá i tlak na udržitelnost. V mnoha zemích a regionech včetně ČR vstupují na scénu přísnější environmentální a energetické předpisy a regulace. Jedná se například o směrnici CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive), která bude standardizovat reporting udržitelnosti.

Po více než deseti letech posun v projektu Čtvrť pod Hády, luxusní byty pod Kraví Horou v hodnotě několika desítek milionů korun nebo osmadvacet nových budov v rozvojovém území takzvaného Jižního centra. Brněnský realitní trh čekají velké novinky. V bytové otázce chce navíc rozvést se soukromými investory dialog i město.

Na českém fotovoltaickém trhu je obrovský přetlak. Podle odhadů odborníků na něm aktuálně působí až 800 dodavatelů, kteří se zásadně liší úrovní odbornosti, jednáním i zkušenostmi v oboru. Přitom výběr dodavatele FVE je klíčový krok, který zásadně určí ráz celé investice. Cech akumulace ve fotovoltaice (CAFT) v únoru vydal Desatero pro výběr fotovoltaiky a společnost Schlieger, jeden z historicky prvních členů CAFT, druhý bod desatera věnovaný právě výběru dodavatele dále rozvádí. Níže je pět kritérií, které jsou doporučeny při výběru dodavatele zohlednit.