Prodej, Pozemky o celkové výměře 32.256 m2

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Pozemky
Typ konstrukce
neuvedeno
Obytná plocha
32256 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Podtyp pozemku
stavební (komerční)
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
neuvedeno
Vybavení
neuvedeno
Vytápění
neuvedeno
Adresa

Na Mýtě
Rosice 0
Česko

Okres
Brno-venkov
Cena
110 Kč
za m2

Prodej pozemků o celkové výměře 32.256 m2, které nedaleko sousedí se zámeckým parkem a z druhé strany lesním
porostem v Rosicích. Jedná se o parcelu:

p.č 5292 o výměře 32 256 m2, orná půda

Dle aktuálního Územního plánu se jedná o pozemky určené jako zemědělská plocha, částečně i vodní a vodohospodářskou a také, jako koridor pro dopravu.

Rosice:

město Rosice se nachází 20 km západně od centra Brna v okrese Brno-venkov v Jihomoravském kraji s velmi dobrou dostupností na D1, k přehradě, do Brna. Leží na soutoku říčky Bobravy s Říčanským potokem. Žije zde přibližně 6 100 obyvatel.
- Památky, zajímavosti, příroda
- Kultura- akce města
- Kino
- Městská Knihovna Rosice
- Středisko volného času: zájmové kroužky pro děti a další akce
- Zámek Rosice: http://zamek.rosice.cz/

Občanská vybavenost
- Obecní úřad
- Městská policie
- Náměstí – Tesco, pekárna, kavárna a cukrárna
- Penny market, Lidl - směr Brno
- Benzina – směr Brno
- ADOSA čerpací stanice – směr Zastávka
- odpadní dvůr
- kovošrot

ŠKOLSTVÍ
- MŠ Říčanská – v areálu
- ZŠ Rosice
- Středisko volného času
- Základní umělecká škola Rosice
- Gymnázium T.G. Masaryka – Zastávka
- Gymnázium Jana Blahoslava - Ivančice
- Střední škola stavebních řemesel – Brno-Bosonohy Brno

ZDRAVOTNICTVÍ
- Praktičtí lékaři
- Ivančice – nejbližší nemocnice
- Brno-Bohunice – nemocnice

Máte zájem o bližší informace?

10983

Magazín
Nejnovější články

V uplynulém roce se na brněnském trhu prodalo nejméně novostaveb za poslední dekádu jeho sledování. Celkem 535 bytů v hodnotě 3,6 miliardy korun. Ceny přesto v průběhu roku neklesly a drží se na úrovni 130 000 Kč za metr čtvereční podlahové plochy. Prodejci hlásí oživení trhu, které nastalo v druhé polovině roku. V novém roce odborníci očekávají zlevnění úvěrů, růst poptávky i mírný růst cen, a to jak u starších, tak nových bytů. Údaje vyplývají z pravidelné analýzy brněnského trhu novostaveb, kterou připravuje společnost IMPERA styl.

Zásadní proměna čeká druhé nejvytíženější nádraží v Brně. Železniční stanice Královo Pole projde masivní rekonstrukcí, která přinese komfortnější cestování díky nové hale i přestavěnému kolejišti. Všechna nástupiště budou bezbariérová a nynější podchod se prodlouží až na ulici Myslínovu. Hotovo má být zhruba za dva roky.

Víc než šest set parkovacích míst uvnitř i venku včetně dvou desítek nabíjecích stanic pro elektromobily – to přinese vybudování parkovacího domu na Šumavské. Nyní dělníci pracují na jeho základech.

Vysoké letní teploty a nutnost drahé klimatizace jsou velkým ekonomickým výdajem na provoz budov. U starších staveb, které jsou energeticky náročnější, se tyto výdaje ještě znásobují. Stále více se tedy prosazují chytré a zároveň zelené budovy. Tomuto trendu pomáhá i tlak na udržitelnost. V mnoha zemích a regionech včetně ČR vstupují na scénu přísnější environmentální a energetické předpisy a regulace. Jedná se například o směrnici CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive), která bude standardizovat reporting udržitelnosti.

Po více než deseti letech posun v projektu Čtvrť pod Hády, luxusní byty pod Kraví Horou v hodnotě několika desítek milionů korun nebo osmadvacet nových budov v rozvojovém území takzvaného Jižního centra. Brněnský realitní trh čekají velké novinky. V bytové otázce chce navíc rozvést se soukromými investory dialog i město.

Na českém fotovoltaickém trhu je obrovský přetlak. Podle odhadů odborníků na něm aktuálně působí až 800 dodavatelů, kteří se zásadně liší úrovní odbornosti, jednáním i zkušenostmi v oboru. Přitom výběr dodavatele FVE je klíčový krok, který zásadně určí ráz celé investice. Cech akumulace ve fotovoltaice (CAFT) v únoru vydal Desatero pro výběr fotovoltaiky a společnost Schlieger, jeden z historicky prvních členů CAFT, druhý bod desatera věnovaný právě výběru dodavatele dále rozvádí. Níže je pět kritérií, které jsou doporučeny při výběru dodavatele zohlednit.