Prodej zahrady v rekreační oblasti Kamenný Vrch, obec Dolní Kounice

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Pozemky
Typ konstrukce
neuvedeno
Obytná plocha
1138 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Podtyp pozemku
zahrada
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
neuvedeno
Vybavení
neuvedeno
Vytápění
neuvedeno
Adresa

Kamenný vrch
Dolní Kounice 664 64
Česko

Okres
Brno-venkov
Cena
0 Kč
za nemovitost

Prodej zahrady v chatařské a zahrádkářské kolonii Kamenný Vrch, na velmi pěkném místě s výhledem do širokého okolí, v katastru obce Dolní Kounice.

Jedná se o velmi pěkné místo, s turistickými trasami a cyklo stezkami v blízkém okolí, s možností výletů do přilehlých míst - klášter Rosa Coeli, Stříbský mlýn, Ivančicko, atd.. Obec Dolní Kounice i okolní obce Nové a Moravské Bránice zajišťují veškerou občanskou vybavenost.

Celková plocha pozemku je 1117 m2, šíře pozemku ve vstupní (horní) části je přibližně 8m, postupně se rozšiřuje až na zhruba 11 m. Pozemek je je orientovaný jižním směrem, je zčásti svažitý, terasovitý. Je vhodný zejména k pěstování vína, kterému se v tomto kraji velmi dobře daří, broskví, meruněk, ale i jiných plodin.

K pozemku náleží i podíl o velikosti id.1/2 na části příjezdové cesty nad pozemkem. Zde je možné zaparkovat 1 automobil, případně využít parkovací plochy v horní části pozemku, určené pro 1 -2 automobily. Pozemek je celkově oplocený, většina jeho plochy skýtá naprosté soukromí.

Pozemek má vlastní přípojku elektřiny (tzv. antoníček), umístěnou na hranici pozemku. Celoroční přívod obecní vody je možné zajistit zbudováním přípojky ze sousedního pozemku (připravená přípojka).

Na pozemku stojí dřevěná chata na nářadí o rozloze cca 7 m2 (3x2,5), ve stavu určeném k celkové rekonstrukci (případně demolici).

Uvolnění: ihned.

Máte zájem o bližší informace?

11136

Magazín
Nejnovější články

V uplynulém roce se na brněnském trhu prodalo nejméně novostaveb za poslední dekádu jeho sledování. Celkem 535 bytů v hodnotě 3,6 miliardy korun. Ceny přesto v průběhu roku neklesly a drží se na úrovni 130 000 Kč za metr čtvereční podlahové plochy. Prodejci hlásí oživení trhu, které nastalo v druhé polovině roku. V novém roce odborníci očekávají zlevnění úvěrů, růst poptávky i mírný růst cen, a to jak u starších, tak nových bytů. Údaje vyplývají z pravidelné analýzy brněnského trhu novostaveb, kterou připravuje společnost IMPERA styl.

Zásadní proměna čeká druhé nejvytíženější nádraží v Brně. Železniční stanice Královo Pole projde masivní rekonstrukcí, která přinese komfortnější cestování díky nové hale i přestavěnému kolejišti. Všechna nástupiště budou bezbariérová a nynější podchod se prodlouží až na ulici Myslínovu. Hotovo má být zhruba za dva roky.

Víc než šest set parkovacích míst uvnitř i venku včetně dvou desítek nabíjecích stanic pro elektromobily – to přinese vybudování parkovacího domu na Šumavské. Nyní dělníci pracují na jeho základech.

Vysoké letní teploty a nutnost drahé klimatizace jsou velkým ekonomickým výdajem na provoz budov. U starších staveb, které jsou energeticky náročnější, se tyto výdaje ještě znásobují. Stále více se tedy prosazují chytré a zároveň zelené budovy. Tomuto trendu pomáhá i tlak na udržitelnost. V mnoha zemích a regionech včetně ČR vstupují na scénu přísnější environmentální a energetické předpisy a regulace. Jedná se například o směrnici CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive), která bude standardizovat reporting udržitelnosti.

Po více než deseti letech posun v projektu Čtvrť pod Hády, luxusní byty pod Kraví Horou v hodnotě několika desítek milionů korun nebo osmadvacet nových budov v rozvojovém území takzvaného Jižního centra. Brněnský realitní trh čekají velké novinky. V bytové otázce chce navíc rozvést se soukromými investory dialog i město.

Na českém fotovoltaickém trhu je obrovský přetlak. Podle odhadů odborníků na něm aktuálně působí až 800 dodavatelů, kteří se zásadně liší úrovní odbornosti, jednáním i zkušenostmi v oboru. Přitom výběr dodavatele FVE je klíčový krok, který zásadně určí ráz celé investice. Cech akumulace ve fotovoltaice (CAFT) v únoru vydal Desatero pro výběr fotovoltaiky a společnost Schlieger, jeden z historicky prvních členů CAFT, druhý bod desatera věnovaný právě výběru dodavatele dále rozvádí. Níže je pět kritérií, které jsou doporučeny při výběru dodavatele zohlednit.