Úžasný pozemek s chatkou a meditační pyramidou mimo civilizaci

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Pozemky
Typ konstrukce
neuvedeno
Obytná plocha
7533 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Podtyp pozemku
zahrada
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
neuvedeno
Vybavení
neuvedeno
Vytápění
neuvedeno
Adresa

Blučina 664 56
Česko

Okres
Brno-venkov
Cena
2999000 Kč
za nemovitost

V zastoupení majitele Vám přinášíme naprosto unikátní pozemek, ideální pro milovníky přírody nebo zájemce o podnikání v zážitkových pobytech.

Jeho součástí je TREEHOUSE s terasou, ložnicí a oddělenou suchou toaletou na piliny (hodně lidí to překvapí, ale díky pilinám není vůbec nijak cítit). Tento okouzlující domeček v koruně stromu je jeden z nejvyšších v ČR (9m vysoko). Bohužel strom, na kterém je umístěn dnes usychá a je tedy vhodné ho přemístit na jiný strom nebo na patky jako prázdninový domeček.

Další zajímavostí jen pár kroků od stromového domu je velká dřevěná pyramida obložená šindelem ze sibiřského modřínu, který po třech letech získal už finální patinu. Základna je velká přibližně 5x5 metrů, využití najde zejména u zájemců o meditování.

O dalších cca 50 metrů níže stojí starší chatka z dob komunismu - 5,2 x 4,1 m (22m2), výška cca 2,5m. Úřady tyto staré stavby tolerují (byť nejsou za celou dobu zapsané v katastru).

O dalších cca 50 metrů níže se rozprostírá ovocný sad - cca 20 vzrostlých plodících stromů (převážně jabloně, dále meruňky, višeň, švestky (i spoustu planých), hrušeň. Pozemek je aktuálně bez jakýchkoliv sítí. Zájemci samozřejmě mohou využít moderních ostrovních systémů (solární panely, baterie, studna) k dalšímu navýšení komfortu.

V okolí ještě pořád prosperuje divoká příroda, takže při pobytu můžete pozorovat srnky, koloušky, zajíce, vzácnější druhy ptáků atd.

V bezprostředním okolí jsou pak hezké procházky, naučná stezka a cca půl hodiny vycházkovým tempem je i známá rozhledna Akátová věž Výhon.

Prodejní cena je 2.999.000 Kč již včetně provize a právního servisu. V případě zájmu volejte o zajištění prohlídky na místě.

Máte zájem o bližší informace?

11509

Magazín
Nejnovější články

V uplynulém roce se na brněnském trhu prodalo nejméně novostaveb za poslední dekádu jeho sledování. Celkem 535 bytů v hodnotě 3,6 miliardy korun. Ceny přesto v průběhu roku neklesly a drží se na úrovni 130 000 Kč za metr čtvereční podlahové plochy. Prodejci hlásí oživení trhu, které nastalo v druhé polovině roku. V novém roce odborníci očekávají zlevnění úvěrů, růst poptávky i mírný růst cen, a to jak u starších, tak nových bytů. Údaje vyplývají z pravidelné analýzy brněnského trhu novostaveb, kterou připravuje společnost IMPERA styl.

Zásadní proměna čeká druhé nejvytíženější nádraží v Brně. Železniční stanice Královo Pole projde masivní rekonstrukcí, která přinese komfortnější cestování díky nové hale i přestavěnému kolejišti. Všechna nástupiště budou bezbariérová a nynější podchod se prodlouží až na ulici Myslínovu. Hotovo má být zhruba za dva roky.

Víc než šest set parkovacích míst uvnitř i venku včetně dvou desítek nabíjecích stanic pro elektromobily – to přinese vybudování parkovacího domu na Šumavské. Nyní dělníci pracují na jeho základech.

Vysoké letní teploty a nutnost drahé klimatizace jsou velkým ekonomickým výdajem na provoz budov. U starších staveb, které jsou energeticky náročnější, se tyto výdaje ještě znásobují. Stále více se tedy prosazují chytré a zároveň zelené budovy. Tomuto trendu pomáhá i tlak na udržitelnost. V mnoha zemích a regionech včetně ČR vstupují na scénu přísnější environmentální a energetické předpisy a regulace. Jedná se například o směrnici CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive), která bude standardizovat reporting udržitelnosti.

Po více než deseti letech posun v projektu Čtvrť pod Hády, luxusní byty pod Kraví Horou v hodnotě několika desítek milionů korun nebo osmadvacet nových budov v rozvojovém území takzvaného Jižního centra. Brněnský realitní trh čekají velké novinky. V bytové otázce chce navíc rozvést se soukromými investory dialog i město.

Na českém fotovoltaickém trhu je obrovský přetlak. Podle odhadů odborníků na něm aktuálně působí až 800 dodavatelů, kteří se zásadně liší úrovní odbornosti, jednáním i zkušenostmi v oboru. Přitom výběr dodavatele FVE je klíčový krok, který zásadně určí ráz celé investice. Cech akumulace ve fotovoltaice (CAFT) v únoru vydal Desatero pro výběr fotovoltaiky a společnost Schlieger, jeden z historicky prvních členů CAFT, druhý bod desatera věnovaný právě výběru dodavatele dále rozvádí. Níže je pět kritérií, které jsou doporučeny při výběru dodavatele zohlednit.